ماسک زردچوبه

ماسک زردچوبه در شفافیت سازی پوست شما عالی هست،زردچوبه با فواید بیشماری شناخته شده است،همچنان با اشکال مختلف مورد‌استفاده قرار می‌گیرد،البته زردچوبه برای پوست هم فواید زیادی دارد،یکی از موارد استفاده آن لایه‌برداری و تقویت بافت پوست هست.

لوازم آرایش

زردچوبه همچنین به کند شدن روند پیری پوست به صورت طبیعی و بازگرداندن جوانی تأثیر دارد،و البته استفاده مداوم از آن چین و چروک صورت را کاهش می‌دهد،ماسک صورت زردچوبه یک ماسک خالص عالی هست،که به سادگی چند ماده‌ی خانگی دیگر ساخته می‌شود،با این حال مهم هست که توجه داشته باشید برخی از افراد واکنش‌های آلرژیک پس از استفاده از آن بر روی پوست خود نشان می‌دهند،من توصیه می‌کنم برای اولین‌بار مقدار کمی از آن را بر روی پوست امتحان کنید،تا مطمئن شوید که نسبت به آن حساسیتی ندارید،برای پاک کردن آن بهتر هست پوست خود را با کمی آب و صابون بشورید،در هنگام استفاده احتیاط کنید که بر روی لباستان نریزد.

لوازم آرایش

ماسک صورت خانگی

ماسک زردچوبه برای 4 نوع مختلف پوست

  1. ماسک زردچوبه مناسب پوست‌های نرمال و معمولی: مقداری زردچوبه،1 قاشق ماست،1 قاشق شیر،نصف قاشق عسل؛همه این مواد را با هم مخلوط می‌کنیم،و با برس به همه جای صورت می‌زنیم،10 دقیقه صبر کنید،صورتتان را با آب بشویید(بدون صابون).

  2. ماسک زردچوبه مناسب پوست‌های چرب: مقداری زردچوبه،1 قاشق ماست،1 قاشق آرد نخود؛همه این مواد را با هم مخلوط می‌کنیم،به همه جای صورت می‌زنیم،15 دقیقه صبر کنید،صورتتان را با آب بشورید(بدون صابون).

  3. ماسک زردچوبه مناسب پوست‌های خشک: مقداری زردچوبه،1قاشق شیر،2 قطره روغن زیتون یا کرچک یا آرگان؛همه مواد را با هم مخلوط می‌کنیم و به کل صورت می‌زنیم،10 دقیقه صبر کنید،صورتتان را با آب بشورید(بدون صابون).

  4. ماسک زردچوبه مناسب پوست‌های حساس: مقداری زردچوبه،نصف قاشق ژل آلوورائه،1 قاشق گلاب؛همه مواد را با هم مخلوط می‌کنیم،روی کل صورت می‌زنیم،15 دقیقه صبر کنید،صورتتان را با آب بشورید(بدون صابون).

ماسک صورت